Uzun bir zamandan beri gırtlak kanseriyle alakalı tedavi görmekte olan Ozan Arif tedavi görmeyi sürdürdüğü Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesinin Tıp Fakültesi Hastanesi içerisinde yaşamını yitirdi.

Ülkücü camia içerisinde Mustafa Yıldızdoğan ile birlikte Ahmet Şafak, Ali Kınık ve de Atilla Yılmaz’la en çok tanınan simalardan bir tanesi olan Ozan Arif Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin Tıp Fakültesi Hastanesi içerisinde saatler 04:50’yi gösterirken yaşamını yitirdi. Ozan Arif’in çok uzun bir zamandan beri gırtlak kanseri ile alakalı tedavi görmekte olduğu bilgisine ulaşıldı. Ozan Arif’in yaşamını yitirmesi ise ülkücü camiayı adeta bir yasa boğmuş oldu.

Kimdir Ozan Arif?

Giresun ilinin Alucra ilçesine bağlı bulunan şimdilerdeki adı ile Yükselen eski ismi ile Hapu köyü içerisinde 10 Haziran 1949 tarihinde dünyaya geldi. Babasının memur olmasından dolayı, ilk ile birlikte ortaokulu Samsun ilinde bitirdi. 1970 senesi içerisinde başlamış olduğu öğretmenlik mesleğinde Samsun ilinin Devgeriş köyü içerisinde 5 sene boyunca öğretmenlik, 5 sene boyunca da okul müdürlüğü görevi olmak üzre tam 9 sene boyunca hizmet verdi. 24 Eylül 1980 ile birlikte 5 Kasım 1991 tarihlerinin arasında ise Almanya içerisinde yaşamını sürdürdü.