Çok sık bir şekilde maskesiz görüntüleniyor olmasıyla gündem olmaya devam eden Merve Boluğur, tekrar kurallara uymadığından dolayı Nişantaşı’nda çok zor anlar yaşamış oldu. HES kodu bulunmadan Nişantaşı’nda yer alan bir alışveriş merkezine girme konusunda istekte bulununca içeri alınmamış olan ünlü oyuncu, ‘Beni sizler tanımıyor musunuz?’ ifadelerine yer vererek çok sert çıkış yaptı.

Uzun bir zamandan beri ekranlarda yer almayan ve yakın zaman içerisinde bir YouTube kanalı açmış olan Merve Boluğur, maskenin ardından şimdi de bir HES kodu krizi yaşamış oldu. Pek çok defa maskesiz objektiflere yakalanmış olan hatta iki defa da 900 Türk Lirası tutarında bir para cezası kesilmiş olan Merve Boluğur, bu defa ise bir alışveriş merkezine HES kodu bulunmadan girmeyi talep etti.

Milliyet gazetesinde yer almış olan bir habere bakılırsa, kapüşonunun yanı sıra maskesinden dolayı çok zor tanınmakta olan 33 yaşında bulunan ünlü oyuncu, Nişantaşı semtinde gazetecilerden kaçabilme amacıyla alışveriş merkezine girmeyi talep etti. Fakat HES kodu bulunmayan ünlü oyuncu burdan da geri çevrilmiş oldu. Merve Boluğur, Alışveriş Merkezi’nin güvenlik görevlisi olanlara ‘Uygulama kullanmamaktayım’ ifadelerine yer vererek karşılık verip kendisine ayrıcalık tanınmasını talep etti. Oyuncunun hemen ardından ‘Beni sizler tanımıyor musunuz?’ şeklinde çıkışta bulunması, görevlilerden hiç bir şekilde karşılık bulmadı. Bunun ardından ise Boluğur, alışveriş merkezi içerisinden çıkmak mecburiyetinde kalmış oldu.