Denizli ilinin Sarayköy ilçesinde yer alan bir tane caminin kubbesinin kenarında yer alan yağmur oluğuna ayağının sıkıştığı görülen leylek, olayla ilgili ihbarda bulunulan itfaiye ekiplerinin olayın yaşanmış olduğu yere intikal etmesi ile kısa süren bir çalışmayla kurtarılmış oldu. İtfaiye ekipleri tarafından kurtarılmış olan bu leylek, hayvan rehabilitasyon merkezi içerisinde tedavi altına alınmış bir durumda.

Hasköy Mahallesi içerisinde yer alan Hasköy Camisi’nin kubbesinin yanında bir tane leyleğin hareket edememekte olduğunun farkına varan çevre sakinleri, durumla ilgili olarak hızlı bir şekilde itfaiye ekiplerini arayarak bir ihbarda bulundu. Adrese intikal etmiş olan ekipler, hemen bu konuyla alakalı bir çalışmayı başlattı. İtfaiye arabasının merdiveni ile kubbeye ulaşmış olan ekipler, leyleğin bir a tane yağının kubbe üzerindeki yağmur oluğuna sıkışmış olduğunu gördü. İtfaiye ekipleri, leyleği sıkışmış olduğu yerden ise başarılı bir şekilde kurtardı.

Kanat kısmında bir zedelenme olduğu tespit edilen bu leylek, tedavi edilmek amacıyla Büyükşehir Belediyesinin Sokak Hayvanları Barınma ile Rehabilitasyon Merkezi’ne götürülerek teslim edildi.