Hunter McGrady adına sahip genç kadın, model olma hayali ile başvuruda bulunduğu tüm ajanslardan geri çevrilmişti. Şimdilerde de en ünlü dergiler artık onun peşinde koşuyor! Kaliforniyada doğan 25 yaşında bulunan Hunter McGrady, küçük yaşlardan bu zamana kadar model olmayı istemekteydi.

Aktör olan bir anne ve model olan bir babaya sahip durumdaki genç kadın, model olabilme hayaliyle 15 yaşındayken 4
tane ajansa başvuruda bulundu ve tamamından kilolu olduğundan dolayı eli boş döndü. Ajansların kendine dayatmış olduğu 0 beden algısına yenik düşmüş olan McGrady, zayıflayabilmek amacıyla her bir yolu denedi. Üstelik, kilolu durumdaki bir kadın olduğundan dolayı özgüvensiz bir süreç içerisinden de geçmekteydi.

Genç yaştaki kadın, 19 yaşındayken kilo verme gayretini artık anlamsız bulmaya başladı ve kendini kalıplara sokmaya çalışmakta olan sisteme inat, büyük beden mankenliğini keşfetmiş oldu. Hunter McGrady’nin, Vogue İtalia’nın kapağı içersinde yer alan büyük beden modellerlerden Robyn Lawley ile birlikte Tara Lynn ve de Candice Huffine’i görmesi ile beraber yaşamı değişti.

Büyük bedendeki mankenlik kariyerine 1 hafta içerisinde 3 tane marka ile anlaşma imzalayıp başladı. Üstelik, o esnada ise 46 bedendi Zaman ile pek çok ünlü derginin aranmakta olan yüzü olmayı başaran genç yaştaki manken, ünlü durumdaki ”Sports Illustrated” isimli dergininde en kıvrımlı modeli seçilmiş oldu.

Kendisini çirkin hissetmekte olduğu günlerin geride kalmış olduğunu ifade eden McGrady, 46 beden ve bunla gurur duymakta.