Denizli ilinde yer alan Çivril ilçesi içerisinde sisli bir havada hayvanlarını arayabilmek amacıyla ormanlık bir alana çıktıkları bilgisine ulaşılan ve daha sonrasında da kayboldukları ifade edilen yaşlı durumdaki çift jandarma ekipleri ile birlikte AKUT ekiplerinin aramaları sonucunda altı saat sonrasında bulunabildi. Yaşlı durumda bulunan çiftin sağlıkla ilgili durumlarının ise iyi olduğu ifade edildi.

Akşam saatlerine doğru başlamış olan yağmurdan hemen sonra orman bölgesinde otlamaya devam eden hayvanlarını bulma konusunda isteği olan 75 yaşında oldukları bilgisine ulaşılan Ramazan ile Meryem Altındağ isimli yaşlı çift hayvanlarını bulabilmek amacıyla ormana çıktı. Sisten dolayı bir müddet boyunca birbirlerinden ayrılmış olan ve daha sonrasında da kaybolduğu tahmin edilen çift köye geri dönmediğinden dolayı komşular hemen jandarmaya ihbarda bulundu. İhbarda bulunulmasının sonrasında olayın yaşandığı yere intikal eden jandarma ekipleri yapmış olduğu arama çalışmasıyla beraber ortalama olarak üç saat sonrasında Ramazan Altındağ’ı bulmuş oldu.

Sağlık personellerine teslim edilmiş olan Ramazan Altındağ hızlı bir şekilde Çivril Devlet Hastanesine kaldırılırken eşi olan Meryem Altındağ’ı aramayla alakalı çalışmalar sürdü. Yaşlı bir durumda olan kadını bulmakta zorlanan jandarma ekipleri, Denizli AKUT ekiplerine ulaşarak yardım talep etti. Olayın yaşandığı yere intikal eden ekipler ortalama olarak altı saat devam eden aramalar sonrasında Meryem Altındağ’ı köyün tam tamına 10 kilometrelik ötesinde ormanlık alan içerisinde buldu. Meryem Altındağ ise sağlık personelleri tarafından gerçekleştirilen ilk tedavisinin hemen sonrasında hızlı birş ekilde Çivril Devlet Hastanesine götürüldü.