Denizli Ticaret Odasının Başkanı (DTO) görevinde bulunan Uğur Erdoğan, Türkiye içerisinde kadın istihdamı oranının, resmi kayıtlara bakıldığında %28,2 oranında, Denizli ilindeyse bu oranın %33,5 seviyesinde bulunduğunu ifade etti.

DTO özel olarak ”Yaşam ve Ekonomi Kadınla Birlikte Güzel” şeklinde bir panel gerçekleştirdi. İletişim Danışmanı görevinde bulunan Meltem Acar Yücesoy’un moderatörlüğünü yapmış olduğu, Ekonomist Yazarlardan Profesör Doktor Emre Alkin ve Gazeteci Yazarlardan Tuluhan Tekelioğlu’nun konuşmacı şeklinde katılmış olduğu bu panel, çok büyük bir ilgi görmüş oldu. DTO’nun Yönetim Kurulu Başkanı görevinde bulunan Uğur Erdoğan, DTO’nun Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları görevinde bulunan Hasan Aracı ve Melek Sözkesen, yönetim kurulunun görevli üyeleri, meclisin üyeleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin Denizli İl Kadın Girişimciler Kurulunun üyeleriyle beraber çok fazla sayıda davetli takip etmiş oldu.

Medeniyetimizin, yaşamın yükünü omuzlarında taşımakta olan kadınlarını sürekli olarak önemsemekte olduğunu, devamlı el üstünde tutmakta olduğunu da ifade eden Başkan Uğur Erdoğan açıklaması içerisinde; ”Peygamber Efendimiz sözlerinde, ‘‘Sizin en hayırlınız, kadınlarına karşı en iyi davrananınızdır’’ ifadelerine yer vermişti. Türkler ise, kadını sürekli olarak önde tutmuş, onu hem evlerinin hem ise kendisinin bir yöneticisi şeklinde görmüştür. Türkiye içerisinde kadın istihdamının oranı, resmi kayıtlara bakılırsa %28,2 oranında Denizli ilimizdeyse bu oran %33,5 seviyelerinde olmuştur. DTO’ya kayıtlı durumdaki firma yetkililerinden kadın girişimcilerin sayısı 2.673 tanedir. Firma ortağı olan kadın girişimcilerin sayısı ise 2.279 tanedir. Odamıza kayıtlı durumdaki gerçek kişi kadın girişimcilerin sayısı da 773 tanedir. Her bir tanesi bizim için farklı bir onur kaynağıdır. Girişimcilik Eğitimlerimiz sayesinde, bu zincire her geçtiğimiz gün çok daha yeni halkalar ilave ediyor, kadınlarımızı üretimle birlikte istihdama kazandırmış oluyoruz” ifadeleriyle konuştu.