Cem Yılmaz’ın kendinden ayrıldıktan hemen sonra Serenay Sarıkaya’yla aşk yaşamaya başladığı haberlerini değerlendirmiş olan Defne Samyeli, gazetecilerin sormuş olduğu sorulara da çok imalı cevaplar vermiş oldu. Samyeli, aldatma konusunda sorulan sorulara da üstü kapalı bir biçimde yanıt verdi.

”Sizlere ve magazin basınına verdiğim bir sözüm bulunuyordu. Asılsız olarak çıkan bir takım haberlerden ötürü de bazı önyargılarım bulunuyor. Ekim ayı içerisinde üçüncü şahıslarla alakalı açıklamada bulunmuş işini sağduyulu bir şekilde yapmakta olanları da ayırmıştım. O haberi aslına bakılırsa işini sağduyu ile yapmakta olan arkadaşlar yapmış. Ben hiç bir şekilde bilmemekteymişim. Hiç bir şekile görmemişim, hiç bir şekilde de ihtimal vermedim. Hiç bir şekilde konduramadım. O duygu ile çok sert bir yazı yazmıştım. Ben sizleri nasıl asıl haberler konusunda mazur gördüysem, sizler de beni biraz mazur görün lütfen.”

Samyeli daha sonrasında, ‘Aldatılmış olduğunuzu mu düşünüyorsunuz” şeklinde sorulan soruya vermiş olduğu yanıt üzerinde şu ifadelere yer verdi; ”Benim bu konuda bir açıklamam bulunmuyor. Benim yalnızca söylemiş olduklarım var. Yalnızca size yönelik olarak yapmış olduğum bir açıklamam mevcut. Ben onla alakalı bir kesinlik kazandırmayı istedim. Söyleyecek olduklarım da sadece bu kadar. Daha fazlası aslında hiç bir şekilde hoş olmaz ve hiç bir şekilde de yakışmaz.”