Denizli Ticaret Odasının üyeleri, 160 kişiden oluşan bir kafile ile birlikte, tekstil sektörünün kalbinin atmakta olduğu bir organizasyon şeklinde isimlendirilen ITMA Tekstil Makinaları Fuarı’na gitmeye hazırlanıyor. DTO, söz konusu bu fuar programı dahilinde üyelerine özel olarak ikili görüşme olanağı sağlayabilecek toplantılar da ayarlamış durumda.

Denizli Ticaret Odası, öte yandan fuara katılım gerçekleştirecek üyelerine bir tane de sürpriz gerçekleştirdi. DTO yönetiminin girişimiyle birlikte, oda üyelerinden istenilmekte olan şartları sağlayarak başvuru gerçekleştiren şirketler, KOSGEB tarafından şirket başına verileceği açıklanan 3.000 Türk Lirası tutarındaki bir fuar desteğinden de faydalanabilecekler.

Tekstilin gelecek dönemine de yön vermekte bulunan ITMA Fuarı’nı önemsemekte olduklarını ve aylar öncesindeki dönemden gerekli çalışmaları başlatmış oldukları konusunda açıklama yapan DTO’nun Yönetim Kurulu Başkanı görevinde bulunan Uğur Erdoğan, bunun sayesinde ise tekrar bir ilke imza atmanın onurunu yaşamakta olduklarını ifade etti. Başkan görevinde bulunan Erdoğan açıklamasının devamında; ”Denizli Ticaret odası şeklinde çok güzel işler yapmaktayız. Bunlardan bir tanesini daha yaşama geçirmiş olmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Üyelerimiz de, yapmış olduğumuz girişimlerimizle beraber, ITMA Barselona 2019 Fuarı için KOSGEB’in 3.000 Türk Lirası tutarındaki desteklerinden yararlanarak da gidebiliyor olacaklar. Sektörümüz içerisindeki yatırımcılarımıza da hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.