Spor Toto 1. Lig içerisinden Spor Toto Süper Lig’e yükselmiş olan Denizlispor Kulübünde stat yenilemeyle alakalı çalışmalar başlamış bir durumda.

Çalışmaları kendi yerinde takip etmekte olan kulüp başkanı görevinde bulunan Ali Çetin, Süper Lig içerisinde mücadele edecek oldukları yeni sezondan hemen önce iyileştirmelere başlanmış olan Denizli Atatürk Stadı içinde bir iş makinesinide kullanmış oldu.

Yenileme çalışmalarının dahilinde 15.000 tane seyirci kapasitesi bulunan Denizli Atatürk Stadı içerisine 3.500 tane ek koltuk yapılması konusunda da planlar var.

Başkan görevinde bulunan Ali Çetin, gazetecilere yapmış olduğu açıklama içerisinde, Süper Lig’e yükselmiş olmalarının sonrasında stadı yenileme konusunda vermiş oldukları sözü tutmakta olduklarını ve çalışmalara hızlı bir şekilde başlamış olduklarını ifade etti.

Stadı yeni sezon için yetiştirebilmek maksadıyla gece ve gündüz çalışmaların aralıksız bir şekilde devam edeceğini ifade eden Çetin sonrasında ise; ”Yapılamaz denilmiş olanı yapmak için çalışacağız. Hedefimiz ise 2 ay içinde büyün bu çalışmaları sona erdirmek. Stadımız içerisinde yer alan açık tribünün üstü de kapatılacak. Zemini de 2 metre kadar aşağı indirerek, stadın kapasitesini 3.500 kişi daha çoğaltıp 45 gün içerisinde bütün işlemleri bitirmeyi istiyoruz. Herkeste taşın altına elini koymuş bir durumda. İmece usulü ile çalışmaları yapmış olacağız. Normal şartlarda 15 milyon Türk Lirası tutarına mal olması konusunda bir beklenti var ancak bizler bu işlemi 5 milyon Türk Lirası gibi bir rakama bitirmiş olacağız.” ifadeleri ile konuşmasını bitirdi.