Yeni Gelin isimli dizi içerisindeki başarısından dolayı ismini duyurmayı başaran oyuncu ve şarkıcılardan biri olan Feride Hilal Akın, sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımlar sayesinde de isminden söz ettirmekte. Şarkıları üzerindeki başarısından dolayı da çok kısa zaman içerisinde büyük bir hayran kitlesine ulaşmayı başaran Akın, en son sosyal medya hesabı üzerinden dans etmiş olduğu anlara ait bir video paylaşımı yaptı.

Şarkıcının videosuna pek çok beğeni ile yorumlar yapıldı

Feride Hilal Akın Kim?

Feride Hilal Akın, İstanbul ilinde 8 Mart 1996 tarihi içerisinde dünyaya gelmiştir. Uzun senelerden beri Ankara ilinde yaşamını sürdüren Feride Hilal Akın, lise öğrenimini de burda tamamlamıştır. Sahne ile alakalı ilk çalışmalarına da 17 yaşındayken başlamıştır.

Feride Hilal Akın sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu müzik paylaşımları sayesinde çok büyük bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmış ve sonrasında ise Enbe Orkestrası’yla çıkartmış olduğu ”Bilir mi?” isimli şarkı sayesinde çıkış yapmış durumdadır. İlyas Yalçıntaş benzerindeki önemli sanatçılarla da düet yapmış olan Feride Hilal Akın’ın ”Gizli Aşk” ismine ait şarkı da kariyerine bakıldığın çok önemli bir yerdedir.

Feride Hilal Akın’ın, oyunculukla alakalı ilk deneyimi ise Yeni Gelin isimli dizi içerisindeki Şirin karakteri ile olmuştur. Yeni Gelin isimli dizide jenerik müziğini söyleyebilmek amacıyla stüdyoda olduğu esnada dizideki hem yönetmen hem ise yazar olarak görevli Ersoy Güler’le tanışmasının ardından diziye katılmıştır.