Denizli ilinde yer alan Çivril ilçesi içerisinde, ortaokul 7. sınıf öğrencilerinden M. S, 24 Aralık tarifinde kalmakta olduğu bir tane vakıftaki özel yurtta bulunan eğitmenin nitelikli cinsel istismarına uğramış olduğu, intihar etme konusunda düşüncesinin olduğunu ifade eden bir not yazarak, sınıfının penceresinden aşağıya attı. Notu öteki öğrenciler bularak, hemen okul yönetimine ulaştırmış oldu. Okulda bulunan yönetim ise savcılığa hemen suç duyurusu gerçekleştirdi. Savcılık ise bunun sonrasında soruşturma başlatmış oldu. Soruşturmanın dahilinde, Çocuk İzlem Merkezi (ÇİM) içerisinde Cumhuriyet Savcısı ile birlikte psikolog ve de avukat eşliğiyle beraber M. S.’nin ifadesi alındı.

M.S. ifadesi içerisinde ilk önce kendi ailesinden söz etti. Annesi ile babasının ayrılmış olduğunu, babasının ise üvey annesi ile birlikte Denizli ilinde yaşamını sürdürdüğünü ifade eden M.S, ev içerisinde bir olay yaşandığı zaman babasının kendini dövmekte olduğunu ifade etti. Hemen sonrasında ifadesinde kalmakta olduğu yurtta başından geçmiş olan nitelikli cinsel istismar olayından söz eden M. S.; ”Birinci istismar ise, haziran ayı içerisinde meydana geldi. Yurt içerisinde eğitmen olarak görevli Emre T., bodrum katta yer alan personel odası içerisinde bana cinsel istismar gerçekleştirdi. Emre T’nin bu istismarları revirle birlikte çatı katı kısmında ve yatakhanede de sürdü. Bu meydana gelenleri kimseye anlatmamam hususunda da bana uyarıda bulundu. Ama, yurt müdürü görevinde bulunan Murat Ç’ye yaşamış olduklarımı anlattım. Emre T ise bunun ardından yurttan yollandı. Pencereden atmış olduğum notumda ise başımdan geçmiş olanları anlattım. ”Kendimi ağaca asmayı istiyorum, ölmeyi istiyorum’ şeklinde yazı yazdım. Emre T ise, sürekli olarak bana şiddet uygulamaktaydı, bana terlik atmaktaydı” ifadelerine yer verdi.

M.S isimli çocuk Denizli Aile ile birlikte Çalışma ve de Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri tarafından koruma altına alınmış durumda. Soruşturmanın dahilinde Emre T ise, polis ekipleri tarafından hızlıca gözaltına alınmış oldu.

Olayları gizlemiş olduğu ileri sürülen yurt müdürü görevinde bulunan Murat Ç. ile ilgili olarakta soruşturma başlatılmış olduğu ifade edildi.