Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin tarafından bu sene 2. gerçekleştirilen Ulusal Karikatür Yarışması’nın başvuruları çok yoğun bir biçimde sürerken, müracaatların bitmesine son 1 hafta kalmış olduğu da anımsatıldı. 3 Farklı kategori içerisinde gerçekleşecek yarışma kapsamında 9 ila 14 yaşları arası, 15 ila 18 yaşları arası ve 18 yaş üzerindeki kişilerin yapmış oldukları karikatürleri değerlendirmeye tabi tutulmuş olacak.

‘Denizli’de Turizm’ isimli konunun işlenecek olduğu karikatür yarışmasının seçici kurulu içerisinde Denizli Büyükşehir Belediyesinin Genel Sekreter Yardımcısı görevinde bulunan Mustafa Gökoğlan, Kültür Turizm ile Tanıtım Dairesinin Başkanı görevinde bulunan Hüdaverdi Otaklı, Karikatüristlerden Savaş Ünlü ile birlikte Abdülkadir Uslu, Şevket Yalaz, Altan Özeskici, Mehmet Selçuk, Kübra Deligöz ve Ali Şur yer alıyor olacak. Dereceye girmiş olan karikatüristlere ödülleri Denizli Büyükşehir Belediyesinin 3. Kitap Fuarı açılışı esnasında verilmiş olacak. Ödül töreninin hemen sonrasında dereceye girmeyi başaran karikatürler fuar alanı içerisinde sergileniyor olacak. Başvurular ise 22 Şubat tarihi içerisinde son bulmuş olacak.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin 2. Ulusal Karikatür Yarışması’nın 1. olanına 3.000 Türk Lirası tutarında, 2. ödülünü almış olana 2.500 Türk Lirası tutarında, 3. ödülünü alan kişiye 2.000 Türk Lirası tutarında, mansiyon ödülü almayı başaranlara da 1.000 Türk Lirası tutarında ödül verilecek olduğu ve öte yandan 18 yaş altında 6 tane genç çizere özendirme ödülünün verilecek olduğu da resmen açıklandı. Yarışma için başvuru zamanının 22 Şubat 2019 Cuma gününde son olacağı açık bir şekilde ifade edildi.