Denizlispor, Süper Lig içerisinde yer alan ilk devreyi 22 puan almayı başararak 11. sıra içerisinde bitirmiş oldu. Denizlispor kulübü, atmış olduğu 19 tane gole karşılık olarak kalesi içerisinde 23 tane gol görmüş oldu.

Denizlispor kulübü, lig içerisindeki ilk yarıyı orta sıralarda bitirmiş oldu. Denizlispor kulübü, oynamış olduğu tam tamına 17 tane karşılaşma esnasında 6 tane galibiyet almayı başarırken, 7 tane maç içerisinde de rakiplerine boyun eğmek mecburiyetinde kaldı. Denizlispor kulübü çıkmış olduğu 4 tane karşılaşma esnasında da saha üzerinden birliktelikle ayrıldı. Denizli ilinin temsilcisi olarak öne çıkan Denizlispor kulübü, rakiplerinin ağlarını tam tamına 19 kez havalandırmayı başarırken, kendi kalesi içerisinde de 23 tane gol görmüş oldu. 22 puan almayı başararak 11. sıra içerisinde yer almış olan Denizlispor kulübünün averajı da eksi 4 olarak açıklanmış durumda.

Denizlispor kulübü içerisinde ilk devre en fazla gol atmayı başarmış olan futbolcular 5 tane gol atmayı başararak Hugo Rodallega olarak öne çıkarken 3 tane gol atarak Oscar Estupinan ile birlikte Murawski olarak açıklandı. Barrow ile birlikte Sacko’nun da ilk devre içerisinde 2’şer tane gol kaydetmiş oldukları açıklandı.