Süper Lig içerisinde yer alan 14. haftada Medipol Başakşehir, yarın deplasman içerisinde Denizlispor kulübüyle karşılaşmış olacak. Ligin içinde 7. randevularına çıkmaya hazırlanan 2 tane ekip arasında meydana gelen mücadeler esnasında, tarafların 3’er tane kazancı bulunmakta.

Başakşehir Kulübü, Süper Lig içerisinde yer alan 14. haftada deplasman üzerinde Denizlispor kulübüyle karşılaşmış olacak. Başakşehir Kulübü, ardında kalmış olan 13 hafta üzerinde 7 tane galibiyetin yanı sıra 4 tane beraberlik ve ayrıca 2 tane de mağlubiyet sonucu elde etmiş olduğu 25 puan sayesinde maç eksiğiyle birlikte 3. sırada yer alırken, Denizlispor kulübü de 5 tane galibiyetin yanı sıra 2 tane beraberlik ve 6 tane mağlubiyetle hanesine yazdırmış olduğu 17 puan sayesinde 9. sırada bulunuyor.

Başakşehir Kulübüyle Denizlispor Kulübü, lig içerisinde bugüne dek 6 kez birbirlerine rakip olmuş durumda. Bu söz konusu mücadeleler esnasında 2 tane takım da 3’er tane galibiyete sahip. İstanbul ekibinin atmış olduğu 8 tane gole, Denizli temsilcisi Denizlispor Kulübü de 9 tane golle karşılık vermiş oldu. Başakşehir Kulübü ile Denizlispor Kulübü, Süper Lig içerisinde en son 2009 ila 2010 sezonu içerisinde karşı karşıya gelmiş, kazanmış olan ise 3-1’lik bir skor ile Başakşehir olarak öne çıkmıştı.