Yukatel Denizlispor Kulübünün Başkanı görevinde bulunan Ali Çetin, geçmiş dönemler içerisinde faaliyet göstermiş olan Denizli Spor Koleji’ni tekrardan açma konusunda bir isteklerinin olduğunu ifade etti.

Çetin özel olarak, Haluk Ulusoy Tesisleri içerisinde bir basın toplantısı gerçekleştirerek, kulübün gelirleriyle birlikte giderleri konusunda çeşitli açıklamalar yaptı. Başkan görevinde bulunan Çetin, bu yıl içerisinde borçları tamamen kapattıktan sonra yönetim kurulu eğer bir onay verir ise ve Büyük Şehir Belediyesinin Başkanı da bizim için bir arsa tahsis edebilirse geçmiş dönemde satışı gerçekleştirilen Denizli Spor Koleji’ni tekrardan açma konusunda bir isteğini olduğunu ifade etti.

Geçmiş dönemlerde Denizlispor Kulübünün bir tane de kolejinin yer aldığını ifade eden Çetin açıklamasında; ”Bu söz konusu kolej geçmiş dönemlerde satılmış, ben geçmiş dönemlere dönük olarak kesinlikle bir yorum yapmamaktayım herkes o günlerde elinden gelen neyse yapmış. Bana kalır ise, bu söz konusu kolej Denizli ilinin ilk özel koleji olarak kurulmuştu diye bilmekteyim ben ya da ikinci açılan özel kolejdi. Bunla alakalı olarak eğerki arkadaşlarda bir onay verir ise, Büyük Şehir Belediye Başkanımız da bizim için bir arsa tahsis ederse gelecek sezonda, inşallah bütün borçları tamamen kapattıktan sonra yeni bir tane Denizli Spor Koleji’yle alakalı olarak elimizden gelebilen ne var ise yapmak amacıyla çalışacağız” ifadeleriyle konuşma yaptı.