2019 ila 2020 sezonundaki birinci hafta içerisinde son şampiyon Galatasaray Spor Kulübü, Denizlispor Kulübüne misafir oldu. Abdülkadir Bitigen’in yönetmiş olduğu bu özel mücadeleyi Denizlispor Kulübü 2 – 0’lık bir skorla kazanmış oldu. Ev sahibi ekip için galibiyeti getirmiş olan golleri ise yetmiş dördüncü dakika içerisinde Recep Niyaz ve doksan + üçüncü dakika içerisinde Rodallega atmış oldu. Galatasaray Spor Kulübü içerisinde Marcao kırk dördüncü dakika içerisinde kırmızı kart görmüş durumdayken, Selçuk İnan da yirmi dokuzuncu dakika içerisinde penaltı atışından hiç bir şekilde faydalanamadı.

TFF 1. Lig içerisinde geçmiş olduğumuz sezon şampiyon olmayı başararak 9 seneden sonra Süper Lig’e geri dönüş yapan Yukatel Denizlispor, Galatasaray Spor Kulübü’nün karşısında tarihi bir gün yaşamış oldu. Galatsaray Spor Kulübü ile yolu seneler geçtikten sonra tekrardan Süper Lig içerisinde kesişmiş olan Yukatel Denizlispor Kulübünde taraftarlarda maçın gerçekleştiği stadı tıklım tıklım doldurmuş oldu. Sezondan önce iki ay gibi çok kısa bir zaman içinde kapasitesi 19.000 kişiye çıkartılmış olan Denizli Atatürk Stadı, yenilenmiş olan hali ile kapılarını ilk defa Galatasaray Spor Kulübü önünde açmış oldu.

Süper Lig içerisinde geçtiğimiz iki sezonun şampiyonu olmayı başaran Galatasaray Spor Kulübü, ligdeki ilk maça bel fıtığı ameliyatı olduğu açıklanan, aynı zaman içerisinde geçtiğimiz seneden sarkan cezası devam eden teknik direktör görevinde buluna n Fatih Terim’den yoksun bir şekilde çıkmış oldu.