Denizli ili içerisinde yaşamını sürdüren ve uzun seneler boyunca çiftçilikle uğramış olan hayırseverlerden Mehmet Ali Uyanık’tan (86) eğitim için çok önemli bir destek daha gelmiş oldu. 2 sene öncesinde arsasını satarak doğup büyümüş olduğu Merkezefendi ilçesinin Başkarcı Mahallesi içerisine 1 milyon 700.000 lira tutarındaki bir bedelle lise yaptırmış olan Uyanık, bu defa tekrar aynı bölgeye 800.000 lira tutarına anaokulu inşa ettirme amacıyla bir protokol imzaladı.

Merkezefendi ilçesi içerisinde yaşamını sürdüren Mehmet Ali Uyanık, 1955 senesinde Başkarcı Mahallesi içinde, 12 dönümlük bir arsayı satın aldı. Geçmiş olan zaman içinde arsayı hiç bir şekilde satmamış olan Uyanık, bu fikrini ise eşi Naile Uyanık’la beraber senelerdir hayalini kurmakta olduğu okuldan dolayı değiştirdi. Arsayı 2 sene öncesinde 1 milyon 700.000 Türk Lirası tutarındaki bir bedelle satmış olan Uyanık, parasını imzalamış olduğu protokolle beraber okul yapılmak amacıyla bağışladı. Uyanık’ın bağışı ile birlikte yapımına başlanmış olan bu liseye ise Naile – Mehmet Ali Uyanık çiftinin adının verilecek olduğu bildirildi.

Daha yapımı başlanan bu lisenin yapım işlemi bitmeden Uyanık, bu kez Başkarcı Mahallesi için bir tane de anaokulu yaptırmak amacıyla bugün Denizli Valiliği içerisinde törenle bir protokol imzaladı.

Törene ise Denizli Valisi görevinde bulunan Hasan Karahan ile birlikte Denizli İl Milli Eğitim Müdürü görevinde bulunan Mahmut Oğuz ve de hayırsever Mehmet Ali Uyanık’la beraber torunları katılım gerçekleştirdi. Uyanık, imzalanmış olan bu protokolle, yapımı planlanmakta olan 4 derslikten oluşan anaokulu için tam olarak 800.000 Türk Lirası tutarında bir bağış daha gerçekleştirdi.